„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Głównym celem święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Wspólne świętowanie dzieci rozpoczęły od obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej. Po projekcji filmiku dzieci rozpoczęły wesołe zabawy z kropką. Dzieci z obu grup wykonywały zabawy ruchowe z kropką, najchętniej z chustą animacyjną. Ćwiczyły też motorykę małą poprzez kropeczkowe zabawy manualne i sensoryczne. Te zadania bardzo się przedszkolakom podobały, dlatego z ochotą powtórzyły je kilkakrotnie. Wiele radości sprawiła też dzieciom praca plastyczna. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do pierwszej „małej” sesji zdjęciowej z ramką w kropki.

Takie święta dają dzieciom wiele powodów do radości.