Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc dziecku je polubić   Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  także pyszna przekąska. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj – 23 września, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.

Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, później już pozostało wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Dodatkowo dzieci zaczerpnęły dużej dawki wiedzy o witaminach z oglądanej wspólnie na tablicy multimedialnej prezentacji oraz grając w edukacyjne gry on-line.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak soki owoce, w dodatku zrobione własnoręcznie…

Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione,

a samodzielne wykonanie soku dało dużo radości !