30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, gdyż świętowaliśmy Andrzejki. Dzieci dowiedziały się, że w dawniejszych czasach bardzo wierzono w moc andrzejkowych przepowiedni. Starszaki i maluchy z przyjemnością obejrzały bajkę edukacyjną na tablicy multimedialnej pt. „Wieczór andrzejkowy”. Poznały w niej ciekawe wróżby, które później miały okazję wypróbować podczas wspólnych zabaw. Dzieci zamieniły się w małych czarodziei, poznały magiczne zaklęcia oraz na chwilę przeniosły się w przyszłość i dowiedziały się co je czeka. Okazało się, że mamy w przedszkolu przyszłe gwiazdy sceny muzycznej, sportowej czy podróżników i lekarzy. Wróżby przeplatane były wesołymi zabawami muzycznymi oraz tańcami. Dzieci bardzo ucieszył też słodki poczęstunek. I choć tradycja andrzejkowa powoli zanika i zmienia swoją formę, to warto było zapoznać z nią dzieci i tak wesoło spędzić ten przedszkolny dzień.