Na dzień 13 grudnia 2022 r. wychowawcy klas 4,5,7 i 8 zorganizowali dla swoich uczniów wyjazd mikołajkowy. Była to wycieczka do obiektów kultury w Zawierciu, integrująca działania wychowawcze, poszerzanie wiedzy historycznej i wiedzy z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych – uczniowie kształtowali umiejętność kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz podczas odbioru sztuki filmowej uczestnicząc w seansie pt.: „Dziwny świat” w MOK-u, wzięli udział w warsztatach naukowych w Małym Centrum Nauki Sowa oraz zapalili znicz w miejscu upamiętniającym działalność i tragiczną śmierć męża patronki naszej szkoły, Bronisława Jabczyńskiego.

Pogoda nam dopisała, Zawiercie pięknie prezentowało się w śniegu i słońcu, dzieci miały okazję podziwiać również okazały neogotycki budynek Bazyliki pw. Św. Piotra i Pawła; w kinie zjadły pyszny popcorn; wszystkim dopisywały humory. Zmęczeni, wróciliśmy na obiad do szkoły – Panie kucharki, na prośbę uczniów, przygotowały w tym dniu ich ulubiony makaron ze szpinakiem