21 września uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły przyłączyły się do Akcji Sprzątanie Świata – Polska, która w tym roku obchodzi Jubileusz 30-lecia. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii było hasło: „Sprzątanie Świata łączy ludzi”. I tak też było z nami. Połączyliśmy uczniowsko – nauczycielskie siły i wyruszyliśmy na sprzątanie naszej wiejskiej okolicy. Dzieci z ochotą i determinacją ruszyły z workami i rękawiczkami na oczyszczanie naszego skrawka na ziemi. Tego typu akcje przypominają dzieciom i dorosłym o problemie zanieczyszczania środowiska naturalnego i o jego konsekwencjach dla ludzi i przyrody. Edukacja ekologiczna dotycząca sprzątania i dbania o środowisko jest niezwykle ważna. Uświadamia o znaczeniu ochrony naszej planety oraz zachęca do podejmowania proekologicznych działań w swoim codziennym życiu.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i za włożony wysiłek. Dobro powraca!