Z okazji obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk uczniowie klas I-III w październiku uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że higiena rąk jest kluczowym działaniem w walce w rozprzestrzenianiu się infekcji. Poprawne mycie rąk jest skuteczną metodą zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Uczestnicy zajęć zgłębili wiedzę na temat tego, czym są wirusy, bakterie oraz pasożyty i jakie choroby brudnych rąk mogą powodować. Zdobyli także informacje o tym, w jakich sytuacjach zawsze powinniśmy myć ręce. Dzieci wysłuchały piosenek, dzięki którym poznały podstawowe zasady mycia rąk. Nabytą wiedzę dzieci wykorzystały podczas praktycznych ćwiczeń mycia rąk z użyciem mydła i wody pod okiem pielęgniarki szkolnej.