W dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Dzieci  w tym dniu przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania  ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych. Poprzez opowieść ruchową „Spacer do lasu” spotkały na swojej drodze dzisiejszego gościa Niedźwiedzia, z którym rozpoczęły wspólną przygodę, bawiły się przy znanych piosenkach o misiach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych z chustą animacyjną i zgadywankach. W tym dniu  wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Były bardzo zadowolone z obchodów Światowego Dnia Misia Pluszowego.

Na zakończenie  dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.