Dzieci z grupy starszej w miesiącach październik – listopad 2023 r. brały udział w projekcie edukacyjnym „Emocje mają moc” realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Łazach wraz z Filią biblioteki w Wysokiej. Dzieci podczas cyklu edukacyjnych spotkań warsztatowych w każdą środę uczyły się jak radzić sobie z emocjami i uczuciami. Na podstawie różnych książeczek dla przedszkolaków zostały zrealizowane bajki: Bajka o złości 25.10.2023; Bajka o radości 18.10.2023; Bajka o smutku 22.11.2023; Bajka o lęku i strachu 11.10.2023; Bajka o dumie 29.11.2023; Bajka o wstydzie 15.11.2023. Podczas warsztatów dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności wyrażania uczuć i tworzenia pozytywnego obrazu siebie poprzez rozmowy na temat treści literackich oraz zabaw i działań twórczych w trakcie realizowany spotkań m.in. wykonanie prac plastycznych np. radosna konstytucji, wykonanie komiksu, ozdabianie rakiety. W ramach projektu odbyło się w dniu 8.11.2023r spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller – autorką wielu opowiadań, bajek, wierszy, baśni dla dzieci oraz ilustratorem Panem Łukaszem Zabdyrem.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w projekcie, były zainteresowane kolejnymi warsztatami i z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania związane ze spotkaniami.