Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a – 22 stycznia – Dzień Dziadka. To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?
19 stycznia br. z okazji Dnia Babci i Dziadka w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się zacni dziadkowie, których serdecznie przywitała Pani dyrektor Anna Makuch. Po miłych życzeniach przyszedł czas na występ dzieci z przedszkola oraz klas młodszych, którzy przygotowali dla dziadków specjalny program artystyczny: dzieci z klas I-III recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały nowoczesne piosenki, zaprezentowały też bardzo ciekawe układy taneczne, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Ubrane w piękne stroje umiliły czas swoim występem. Natomiast przedszkolaki wystawiły dla dziadków przedstawienie pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Przebrane w piękne stroje zaprezentowały swoje talenty aktorskie. Występ kółka recytatorsko-tanecznego przygotowały nauczycielki pani Anna Białas i Ewelina Gocyla-Dusza. Uczniów klasy III przygotowała wychowawczyni Joanna Koza, natomiast przedszkolaków przygotowały wychowawczynie Justyna Frączek i Monika Wójcik. Wszystkie występy oczarowały naszych miłych gości, widać było wzruszenie i wielką radość w ich oczach. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonali również dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek. To był naprawdę piękny dzień, zarówno dla dziadków jak i wnuków. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.