Dnia 11.01.2024 r. w Szkoła Podstawowa im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej gościła przedstawicieli grupy ,,ZAELEKTRYZOWANI” z Lublina. W niecodziennej lekcji pt. „Poczuj chemię do fizyki” uczestniczyli uczniowie klas I – VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo atrakcyjny sposób, zrozumiały dla najmłodszych jak i tych najstarszych uczniów. Prowadzący przedstawił naszym uczniom ciekawe doświadczenia nie tylko w teorii, lecz także w praktyce. Zarówno ci młodsi, jak i starsi aktywnie uczestniczyli w pokazie. Dużym zaciekawieniem cieszyły się zabawy z ciekłym azotem, pozyskiwanie wodoru z wody oraz wybuchowe spalanie wodoru. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne, zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Podczas pokazu, prowadzący niejednokrotnie zwracał uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń. Pokazy dostarczyły dzieciom i uczniom nie tylko  wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie przekonali się, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie może być jednocześnie efektywna, ciekawa i widowiskowa. Podczas pokazów, wszyscy świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas.