Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy w nauczanie św. Jana Pawła II.
W niedzielę 13 X 2024 r. w Polsce po raz 24. obchodzony był Dzień Papieski, któremu w tym roku przyświecało hasło: Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Ojciec Święty głosił: Wzywam was, młodzi przyjaciele, byście traktowali [ludzi starszych] wielkodusznie i z miłością. Starsi potrafią dać wam znacznie więcej, niż możecie sobie wyobrazić. Papież przez cały swój pontyfikat uczył społeczeństwo wyjątkowej wrażliwości na ludzi cierpiących, chorych i starszych. Swoim życiem i każdym spotkaniem, „mówił”, że miarą dojrzałego chrześcijaństwa jest nasz stosunek do tych, którzy się „źle mają”. Pod koniec życia dał temu szczególne świadectwo przez własne cierpienie, które uczynił ważną częścią przesłania swojego pontyfikatu.
W naszej szkole z okazji tak ważnego dnia został przygotowany uroczysty poranek upamiętniający postać Papieża Polaka. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VII przypomniał drogę Karola Wojtyły do papiestwa i świętości, natomiast wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni oraz recytowanie wierszy dedykowanych Ojcu Świętemu było hołdem pamięci.
Podsumowaniem apelu było rozstrzygnięcie konkursu literackiego Rymowanka dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczestniczący w konkursie uczniowie z klas I – VII stanęli na wysokości zadania i napisali piękne wierszyki ozdobione ciekawą szatą graficzną. Wysoki poziom prac konkursowych sprawił, że Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników, którzy otrzymali wyróżnienie i nagrody książkowe o Janie Pawle II ufundowane przez ks. proboszcz Mariusz Smętek oraz czekolady zakupione przez Spółdzielnię Uczniowską Centuś. Autorami prac byli uczniowie:
klasa I – Zuzia Pinczak, Zosia Roterman,
klasa II – Bruno Bronikowski, Ala Gankiewicz, Marcel Kizlich, Julia Sapich, Leon Skrzypiec,
klasa III – Justynka Dymarczyk, Dawid Frączekm
klasa IV – Marcin Brzeziński, Mateusz Wilczyński, Zuzia Borowiecm
klasa V – Adrian Frączek, Weronika Pluta,
klasa VI – Jakub Bialik, Krystian Hamerlik, Karol Wilczyński,
klasa VII – Nikodem Wójcik.
Gratulujemy wspaniałych pomysłów i weny twórczej!
Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, a później udostępnione szerszemu gronu odbiorców podczas wystawy w kościele parafialnym w Wysokiej.
Ponieważ nasz papież zachęcał do radosnego przeżywania wiary, apel zakończyły wszystkim świetnie znany przebój Góry do góry profesjonalnej grupy muzycznej Małego TGD. Wspólny śpiew połączony z tańcem był kolejnym pozytywnym przeżyciem duchowym podczas uroczystości, natomiast poczęstunek Bożymi Krówkami słodkim małym co nieco również dla ciała:)
Apel i konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Justyna Kożar-Rozpara i Anna Białas.





