Kubuś Puchatek to nasz przyjaciel,

gdy widzi miodek to w górę skacze,

Wtedy ma humor, wesołą minkę

i głaszcze swój brzuszek wielki jak piłkę”.

15 stycznia 2024 r. przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miodek, znają i  uwielbiają dzieci na całym świecie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka oraz obejrzały prezentację, której celem było przybliżenie dzieciom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Po obejrzeniu prezentacji odbył się krótki quiz. Nie zabrakło również czytania książeczki o Puchatku. Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu, układały puzzle, wykonywały  prace plastyczne związane z Kubusiem. Jednak największą atrakcją dla dzieci okazały się odwiedziny dwóch gości, którzy doskonale znają Kubusia Puchatka. Otóż nasze przedszkole odwiedzili Tygrysek i Kłapouchy i doskonale bawili się z dziećmi- były konkursy, gry i tańce.

To był prawdziwie Kubusiowy dzień! A uśmiech zagościł na buzi każdego przedszkolaka.