Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.

Tego dnia w naszej szkole na lekcjach matematyki oraz przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście – TABLICZKA MNOŻENIA. Uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wykorzystując przeróżne formy „tabliczkowych” gier i zabaw, kolorowanki, puzzle, krzyżówki,  rebusy. Przeprowadzali też krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia. Osoby, które zaliczyły testy z tabliczki mnożenia  na 100% otrzymały tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Dzień Tabliczki Mnożenia był okazją do przypomnienia sobie tabliczki w przyjemny, niecodzienny sposób, nadrobienia zaległości oraz spędzenia czasu z matematyką w ciekawej formie gier i zabaw.

Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę, a tym którzy zdali egzamin GRATULUJEMY!