W oddziałach przedszkolnych w okresie od 1 grudnia do 16 grudnia 2022 roku została przeprowadzona akcja „Wirusoochrona” Działania podjęte podczas prowadzonych zajęć wśród 53 dzieci poruszały następujące zagadnienia: – dbałości o zdrowie – poprzez prawidłowe odżywianie się oraz propagowanie aktywności fizycznej zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu a także dostosowywanie ubioru do aktualnych warunków pogodowych; – dostrzegania roli higieny osobistej na co dzień oraz w warunkach nasilonego zagrożenia rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, z naciskiem na praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez przestrzeganie etapów mycia rąk; – roli szczepień ochronnych w powstrzymaniu szerzenia się chorób zakaźnych. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Podkreślano również, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dostosowanie ubrań do warunków pogodowych. Przeprowadziliśmy również praktyczną naukę prawidłowego mycia rąk „Szkoła Czystych Rąk”. Ponadto podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały krzyżówkę, kolorowały i malowały bakterie i wirusy oraz nauczyły się piosenki pt. „Mydło i woda, tak się zaczyna wirusoochrona”.