W dniu 6 października 2023 r. uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu w ramach projektu ,,Mamy kota na punkcie mleka“. Jest to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka realizowany prz Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Program jest skierowany do dzieci z klas II i III szkoły podstawowej i ma na celu kształtowanie u najmłodszych prawidłowych nawyków żywieniowych, jak również wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.

Dzieci miały okazję poznać Superbohaterów – mlecznych przyjaciół – Kota Mleczysława i Mleczną Kitę, którzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji i zabawy podczas zajęć.Dzieci poprzez dobrą zabawę przekonały się dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne.Zdobyły wiedzę o wartości odżywczej mleka oraz jego roli. Uczniowie otrzymali nagrody i atrakcyjne gadżety, a nauczyciele ciekawe materiały edukacyjne.