Barbórka to największe święto górnicze, w tym dniu dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną ciężką pracę. Przy tej okazji 2 grudnia 2023 r. uczniowie klasy IV gościli wraz z panią Dyrektor oraz opiekunem grupy Panią Moniką Wójcik na uroczystości Dnia Górnika w Porębie. Uczniowie w podziękowaniu za ich trud i pracę zaprezentowali cześć artystyczną. Dziewczynki i chłopcy ubrani w stroje krakowskie wyglądali przepięknie. Wiersze recytowane przez uczniów przeplatały się z piosenkami i tańcami ludowymi. Wszyscy z podziwem patrzyli na umiejętności młodych artystów i tancerzy. Górnicy i ich rodziny nagrodzili uczniów gromkimi brawami.
W podziękowaniu za wieloletnie wsparcie i pomoc w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz organizacyjno-remontowych naszej szkoły, dyrektor Anna Makuch wraz z uczniami złożyli na ręce Prezesa Janusza Kmiecika szczere życzenia oraz wręczyli laurkę i kwiaty z okazji ich święta.